Pozostaw nam swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą
Proszę o telefon w godzinach:
Wyślij
Porady
Miałem wypadek na terenie zakładu pracy. Złamałem rękę pośliznąłem się na posadce w pierwszy dzień pracy. Nie miałem podpisanej umowy.

Jeśli pracodawca potwierdzi, że do umowy miało dojść, a ustalenia były ustane, podstawy do odszkodowania z ZUS oczywiście będą. Obowiązkiem pracodawcy jest sporządzenie protokołu BHP i przekazania go do ZUS-u. Wóczas proszę oczekiwać decyzji.

Zakupiłam dom z działką. Stoją tam dwa słupy energetyczne. Chce wystąpić do zakładu energetycznego o dszkodowanie. Proszę o radę.jest mozliwość ubiegania się o odszkodowanie.

Na jakiekolwiek działania może być za późno. Kupując działkę zaakceptował pan jej stan prawny, w tym uregulowaną kwestię przesyłu energii. Należy sprawdzić do jakich ustaleń doszło w przeszłości, gdy właścicielem działki był poprzedni właściciel. Swoich praw może pan dochodzić oczywiście w sądzie, lecz trzeba się liczyć z kosztami oraz ewentualną przegraną.

Miałem wypadek z winy pracodawcy. Sąd cywilny oddalił pozew o odszkodowanie, gdyż stwierdził moją wyłączną winę. Świadkowie nie chcieli zeznawać. Jak można do tego wrócić?

Jeśli nie potrafił pan przed sądem wykazać winy pracodawcy - zapadł wyrok nie korzystny. Pana pełnomocnik powinien był wezwać na świadków wspomnianych współpracowników, jeśli byli kluczowi w sprawie. Na obecnym etapie jest już za późno na taki krok. Apelacja także, zapewne tego nie zmieni.

Sąd zasądził dla mnie odszkodowanie, ale chyba jest ono za małe. Czy można podwyższyć to?

Jeśli zapadł wyrok, nie będzie można wrócić do kwestii odszkodowania. Jedynie ustalenie odpowiedzialności ubezpieczyciela za mogące powstać w przyszłości skutki wypadku, daje pewne możliwości podwyższenia otrzymanego odszkodowania. Po analizie wyroku, będziemy mogli precyzyjnie udzielić odpowiedzi, czy to obejmuje.

W wypadku samochodowym zginął mój brat. Było to w 2000r. Podpisałem ugodę z ubezpieczycielem. Podobno są jakieś zmiany i mogę ubiegaćsię o ododatkowe odszkodowanie.

Istotnie nastąpiła zmiana interpretacji. Jeśli osoba otrzymała tylko odszkodowania za śmierć osoby bliskiej, może należne być zadośćuczynienia. Zależy to od zapisów, jakie ugoda obejmowała elementy świadczeń. Trudno ocenić pana sytuację bez wglądu do wspomnianej ugody.

Zostałam zarażona wirusem żółtaczki typu B. Leczę się od 5 lat. Jak wystąpić o odszkodowanie ?

Z uwagi na upływ czasu, na odszkodowanie może być za późno. To zależy od tego, kiedy dowiedziała się pani o tym, że została zarażona.

Spadłam ze schodów na terenie mojej posesji. Skręciłam sobie kolano. Byłam leczona szpitalnie, miałam operacje i kilka komisji lekarskich.Otrzymałam II grupę inwalidzką.Nie otrzymałam odszkodowania.

Ustawa o ubezpieczniach społecznych, w oparciu o którą funkcjonuje ZUS, może nie przywidywać w takiej sytaucji odszkodowania wypadkowego. Należne by było ono na pewno, gdyby do wypadku doszło w pracy. Doprowadzenie do odszkodowania z ZUS to obowiązek pracodawcy. Proszę się do niego zwrócić o pomoc.

Podczas schodzenia ze schodów uległem wypadkowi. Doznałem urazu kolana zerwane więzadło i podłużne pekniecie łękotki. Towarzystwo ubezpieczeniowe uznało bardzo mały uszczerbek na zdrowiu. Jak go podwyższyć ?

Powody tego mogą być różne:

  • przekazana nie kompletna dokumenatcja medyczna,
  • przekazana dokumentacja za wcześnie - w trakcie leczenia,
  • obrażenia były małe - wg tabel uszczerbowych.

Proszę wystąpić o ponowną komisję lekarską i uzasadnić swoje żądanie. Może pan także samemu ocenić prawidłowość oceny uszczerbku w oparciu o tabele stosowane przez to towarzystwo ubezpieczeniowe.

1 2 3 4 5